קובה מוכנה – האחת שלי

לכל אחד יש את המאכל האחד והמיוחד שהוא אוהב. במיוחד הכוונה לכזה שלא תמצאו אצלו בבית באופן יומיומי. כזה שקונים רק במקום מיוחד אצל ההוא שיודע לעשות את זה הכי טוב בארץ, כמו קובה מוכנה או כנאפה.

לרוב זה יהיה מאכל שלא היה בבית אבא. משהו שנחשפנו אליו בדרך. זה יהיה מאכל שמעולם לא ניסינו להכין וגם אם יש מי שניסה, הוא לא היה טעים כמו זה שקנינו אצל ההוא שעושה אוכל ביתי בראשל"צ, היחיד בארץ שעושה אותו הכי טוב. 

הרבה צורות וטעמים לה

קובה איכותית היא מעטפת דקה של בצק ומילוי עשיר בבשר ובטעמים אך יש שיעדיפו מעט בשר ויותר בצק, וזה המאפיין המשותף לכל הקובות שעשו עליה מעירק, סוריה, לבנון וכורדיסטן. 

כל השאר, נתון לתרבות, לטעמים ולהעדפות שהיו מקובלות בארץ המוצא. 

קיימים עשרות סוגים של קובה, מסוג הרוטב, הבצק ועד המילוי. קיימת גם קובה חלבית.

הכנת קובה היא מיומנות השמורה לדורות שהביאו אותה מארצות המוצא, וגם לילדיהם שלמדו את אמנות הכנת הקובה. 

ראשית, נדרש דיוק בכמויות המרכיבים בבצק, על מנת לקבל את המרקם המדוייק שיצליח לעטוף את המלית מבלי שתתפרק. בצק נוזלי ורך מדיי לא יצליח להחזיק את המלית. 

שנית, גלגול הבצק, הכנסת המילוי וסגירת הכופתאה הן פעולות שמייצרות קובה יפיפיה רק אחרי הרבה מאד תרגולים. 

לא כל אוהבי הקובה ישקיעו את הזמן בהכנת קובה, בשל המיומנות הנדרשת, המורכבות וזמן העבודה. לשמחתם, יש אפשרות לרכוש קובה מוכנה מקייטרינג.  היתרון של הזמנת קובה מאתר ברכה משולשת קשורה במבחר ובטעמים. כשעושים קובה בבית נהנים מטעם אחד, אולי שניים בכל פעם. בהזמנה של קובה מוכנה אפשר להנות ממגוון רחב של טעמים בארוחה אחת.