על מנת להיכנס אל מדינות אירופה יש צורך באישור כניסה. ויזת שנגן או ויזת ETIAS זהו למעשה האישור עליו אנחנו מדברים. הוויזה למעשה נועדה על מנת לאפשר לאנשים אשר מעוניינים לשהות במדינות בתוך תחומי אירופה למשך תקופה העומדת על 90 יום לפחות במהלך תקופה קלנדרית של 180 יום.

חשוב לדעת כי מטרת הכניסה או הביקור אל המדינה היא לא לצורך מחיה או מגורים במקום ולחילופין לא לצרכי עבודה.

אז למי מיועד האישור? 

אישורי הכניסה אל מדינות אירופה נועדו על מנת לאפשר לתיירים הרוצים לבקר במקום כמו גם עבור אנשי עסקים המעוניינים לבצע עסקים או לרכוש סחורה. גם עבור אנשים המגיעים לצורך מטרות רפואיות שונות, לכל אלו מתאפשרת הכניסה בעזרת הוצאת ויזת שנגן, או וויזת ETIAS.

האמת היא שלא מכל מדינה יש צורך בוויזת כניסה כזו על מנת להיכנס אל מדינות אירופה. למעשה ישראל של היום אינה זקוקה לוויזה על מנת להיכנס לאירופה ומדינותיה. אך האמת היא שהמציאות הזו לא הולכת להישאר כזו אלא שהיא עומדת להשתנות. לקראת שנת 2023 הדבר ישתנה וכל מי שלא יהיה לו דרכון של אחת מהמדינות המשתייכות לאיחוד המדינות האירופי יהיה עליו להנפיק אישור ETIAS למדינות שנגן.

מה זה ETIAS?

למעשה המילה ETIAS הן ראשי התיבות של המילים – European Travel Information and Authorisation System.

מדובר באישור כניסה מיוחד אשר מאפשר את הקדמת האישור הרצוי וכך יכול האזרח המבקש להיכנס אל מדינות שנגן, לקבל את האישור מהר יותר וגם במחיר מוזל יותר. ישנה רשימה של 26 מדינות באירופה אשר הן כלולות בתוך אמנת שנגן והן דורשות את האישור המקדים ממערכת ETIAS על מנת שאזרחי חוץ יוכלו להיכנס לתחומן.