האתריום והביטקוין יש להם מאפיינים די דומים. שניהם הם מטבעות וירטואליים כאשר אלו נועדו לצורך שמירה על ערכים עבור חוזים או שירותים וכן הלאה. סוחרים רבים מנסים את מזלם ברכישה של מטבעות דיגיטליים אלו כאשר במקרים רבים אכן מתברר כי יש כאן מטבע שמכפילה את עצמה בעשרות ואף מאות אחוזים.

בכל זאת עדיין מוקדם מידי לקבוע כי אכן שווה להשקיע את כספינו הפנוי אך ורק בביטקוין. זאת משום שהמטבע הזו ידעה ועדיין יודעת הרבה עליות ומורדות כאשר הערך שלה לא ממש יציב לאורך זמן.

ההבדל בין אתריום לביטקוין

אז בגדול המטבעות הן די דומות כפי שכבר ציינו לעיל. בכל זאת ישנם מספר הבדלים. לא בכל עסקה וגם לא בכל מקום אפשר לעשות שימוש באתריום. בעוד הביטקוין מאפשר רכישות בבתי עסק שונים והוא אף נחשב מטבע בינלאומי, האתריום נסחר אך ורק בעסקאות של יישומים דיגיטליים כאשר אלה מופעלים על רשת האתריום.

פרוטוקולים נפרדים

האתריום והביטקוין פועלים בצורות שונות ובתהליכים נפרדים. הם לא קשורים אחד לשני, כך שלא כל עסקה המורשית באמצעות הביטקוין תקבל את ההרשאה גם באמצעות מטבע אתריום!

חשוב להיות מודעים לכך ולהבין את ההבדלים.

כאשר אתם באים לבחון את שתי האפשרויות ואתם רוצים להכריע מה באמת אפיק ההשקעה הכי נכון עבורכם, עליכם לתת את הדעת על הנתונים הבאים ולענות לעצמכם על השאלות הבאות:

  1. איך עושים שימוש בכל סוג של מטבע
  2. האם יש הרבה מקומות בהם אפשר לשלם באמצעות המטבע והאם זה עומד להשתנות לכאן או לכאן?
  3. מהם הנתונים ההיסטוריים של כל אחת מהמטבעות?

חשוב לשים לב לא רק לערך הנוכחי של המטבע אלא לתנודתיות הקיצונית שלה כאשר היא לא ממש יציבה.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות Bits of Gold!