עולמם של בעלי המשקפיים מתחלק לשניים. אלה שאין להם בעיה עם המשקפיים שלהם ואלה שרוצים להיפטר מהם אחת ולתמיד ולחזור לראות כמו שצריך ללא עזרתם. הרצון הזה, לראות ללא משקפיים הוא מובן לחלוטין ולא שייך לגילו של בעל המשקפיים. אך אם גילכם מתחת לגיל 18, נגיד לכם שתצטרכו לחכות לפחות עד גיל 18 כדי לתקן את לקות הראייה שלכם.

למה דווקא מגיל 18?

מכיוון שעד גיל 18, לערך, העיניים ממשיכות להתפתח (לכאן או לכאן) ולהשתנות. ביצוע הסרת משקפיים בלייזר מתחת לגיל 18 יחשב לחסר כל ערך זאת מפני שיתכן והניתוח יניב תוצאות בתחילה, אך לאחר זמן מה מבנה העין עלול להשתנות בהתאם להתבגרותו של המטופל.

האם ישנם מקרים מיוחדים?

כן. גם לניתוחי הסרת המשקפיים יש מקרים מיוחדים שמאפשרים תיקון ראייה אצל ילדים ומתבגרים אך זאת בהתאם ייחודי למצב הרפואי שלהם. ילדים קטנים שנאלצים לעטות עליהם משקפי ראייה, נוטים להפיל אותם הרבה, להתעצבן מחוסר נוחות וכן, גם לשבור אותם. בהתייעצות עם מנתחים מומחים ברפואת העיניים תוכלו לבצע בדיקה שתעיד האם יש לכם את האפשרות לבצע ניתוח מתחת לגיל 18 או שיהיה עליכם להמתין.

מנגד, נוער עם משקפיים לעתים ירגיש חוסר ביטחון רציני בעקבותיהם וירצה להסיר אותם כמה שיותר מהר.

אבל אתם כן יכולים

אם אתם לא מסתדרים עם משקפי הראייה שלכם ואתם עוד לא מתאימים לביצוע הסרתם כמו בלינק https://www.americanlaser.co.il/4404 תמיד תוכלו להשתמש בעדשות מגע ובאזור גיל 17.5 תוכלו להתחיל את בדיקות ההתאמה להליך הסרת המשקפיים בלייזר. אמנם מדובר בחצי שנה לפני הגיעכם לגיל 18, אך הבדיקות עשויות לארוך זמן מה, בדיקות צריכות להישלח ולחזור עם תוצאות ולמעשה עיקרון הבדיקות המוקדמות הוא לזרז את התהליך כאשר ימלאו לכם 18.

לסיכום,

הסרת משקפיים בלייזר לא ניתנת לביצוע לפני גיל 18 זאת מפני שפשוט לא סיימתם להתפתח עדיין. האמינו שכל דבר בעיתו וכי כרגע המשקפיים שלכם עוזרות לכם בחיי היום יום. כשתגיעו לגיל 18, תוכלו להיפרד מהן לשלום ולא להסתכל לאחור.