לאחרונה התחלתם לטפס על הרים? עשיתם אפילו קורס קצר בנושא ואתם מחפשים את המסלולים הכי טובים שיש לעניין הזה? אם כך, ברור מדוע אתם בדילמה. העניין הוא שמעבר לכך שצריך לבדוק איזה מסלולים הכי מומלצים בארץ שמשלבים גם טיפוס, צריך לבדוק את מידת הקושי. אם אתם נמצאים רק בתחילת הדרך, כדאי לבחור מסלול שרמת הקושי שלו לא מאוד גבוהה. אומנם יכול להיות שכן תצליחו להגיע לקצה ההר, אך אם אח"כ לא תוכלו לזוז יותר, זו בעיה. לכן, כשאתם מתחילים לבדוק מסלולים שונים בצפון או בדרום הארץ, רצוי מאוד לבדוק גם את הנושא של דרגת הקושי.

האם כדאי לצאת למסלולי טיפוס לבד או עם קבוצה מאורגנת?

 זה ברור שזו עוד שאלה שמטרידה אתכם, כי כל מי שרוצה ליהנות מהטבע ומטיפוס הרים תוהה מה באמת הדרך הנכונה לעשות זאת. מצד אחד יש משהו נפלא בשקט של שני אנשים שבוחרים לחלוק חוויה כזאת, אך מצד שני, זה גם עלול להיות מסוכן. לעיתים יש לנו צורך בעזרה של הקבוצה ולעיתים, כשאנחנו יוצאים לטיפוס על הר מאתגר במיוחד כמו טיפוס לקילימנג'רו, טוב לדעת שיש על ידינו גם מדריך מקצועי. לכן בהחלט כדאי לחשוב על האפשרות של טיול מאורגן שכולל בתוכו גם טיפוס הרים, כי אין לכם מה להפסיד מחוויה מיוחדת שכזו.

איזה ציוד כדאי לארגן לטיולים כאלה?

בין אם אתם חושבים על מסלול מומלץ שמשלב טיפוס בדרום הארץ ובין אם אתם בוחרים את הצפון בטיפוס בנקיק השחור, כדאי שתבדקו גם איזה ציוד אתם לוקחים. מצד אחד, זה טבעי שלא תרצו להיסחב עם יותר מידי חפצים אך מצד שני אתם לא רוצים להגיע למצב שמשהו חסר לכם ברגע האמת. לכן יש טעם להכין רשימה מסודרת מראש וחשוב מאוד לבחור את הבגדים שאיתם אתם יוצאים לדרך. אל תשכחו לקחת כובע ונעלי הליכה שמתאימות לעניין, כי לטפס על הר כשלא נוח לכם זה לא באמת נעים. שווה לשים לב לכל הפרטים הגדולים והקטנים לפני שאתם יוצאים לחוויה כזאת כי זה יהפוך את העניין לטיול בלתי נשכח ומהנה מאוד.