אירוע החתונה הוא מעמד מרגש בפני עצמו, אך אם בכל זאת אתם מעוניינים להעצים את ההתרגשות לא רק עבורכם אלא גם עבור האורחים באירוע – תוכלו לעשות זאת באמצעות הזמנת שופרות לחופה. מדובר על צלילי שופר שישתלבו בצורה מרגשת ומושלמת במהלך טקס החופה, רגע לפני שהורי הזוג צועדים בשביל המוביל לחופה, כשהחתן צועד לחופה וממתין לכלתו שמגיעה נרגשת, וכן בשלב שהחתן מכסה את פניה בהינומה ומכניס אותה יחד איתו לחופה.

שופרות לחופה – למה זה כל כך מרגש?

השלבים השונים במהלך טקס החופה הם מרגשים ובלתי נשכחים עבור כולם, אך צלילי השופר יכולים להעצים את הרגש הזה מעבר לכך, כיוון שמדובר על צלילים שמסמלים לעם היהודי חירות, גאולה ופתיחתם של שערי שמיים. משום כך טקס החופה יכול לקבל מעמד מיוחד ומרגש הרבה יותר עם צלילי שופרות לחופה ברקע, כשהם נשמעים בצורה ברורה ומרגשת בחלקים המרכזיים של טקס החופה. 

מי יכול לתקוע בשופר במהלך החופה?

תקיעות השופר שנהוגות בחגים מתבצעות בדרך כלל על ידי חזנים ורבנים בבתי כנסת, שאלו הם אנשים שהתאמנו וקיבלו את הכישורים המתאימים לתקוע בשופר. מכיוון שמדובר בסוג של כלי נשיפה, לא כל אחד יכול לתקוע בשופר כדי להצליח להפיק את הצלילים הנכונים. לכן במקרה של שופרות לחופה, רצוי שזה יהיה באמצעות נגן כלי נשיפה מיומן או אפילו מורה לסקסופון – שיידע לתקוע בשופר בצורה חלקה ומרגשת.

האם תקיעות השופר מתאימות רק לטקס החופה?

צלילי השופר הם עוצמתיים ובעלי משמעות, ולכן קשה להתעלם מהם. זוהי הסיבה שתקיעות השופר יכולות להתאים לשלב החופה בחתונה, ואילו לשלבים אחרים ומרכזיים באירוע כמו שבירת הכוס או ריקוד הסלואו יכולים להתאים כלי נגינה אחרים של הרכב ג'אז לקבלת פנים שהם מרגשים לא פחות.