לא מעט נכתב ונאמר על יוקר המחיה, ועל הקושי של לא מעט אנשים לסגור את החודש או להתנהל כלכלית באופן מושכל. רבים לא מצליחים לחסוך כסף, נאלצים לגור בשכירות או אצל ההורים, ומוותרים על לא מעט מותרות בשל היעדר חסכונות. כיצד תוכלו להתחיל לחסוך? ובכן, ריכזנו כמה טיפים בנושא.

רכישות אונליין

בלא מעט מקרים, ניתן למצוא מבצעים והנחות משמעותיות ברכישה אונליין, בין אם מדובר בקנייה בחנות מוכרת ובין אם מדברים על קניות בעלי אקספרס ואתרים דומים. לרוב, המחירים באתרים זולים יותר מאשר בחנויות, ולו בשל העובדה שאין צורך להעסיק מוכרים או לשלם ארנונה ועלויות שכירות. יתרון נוסף הוא האפשרות לבצע השוואת מחירים זריזה, ובכך לרכוש את המוצרים במחיר המשתלם ביותר בעבורכם.

בסופר העדיפו מותגים מקומיים

רכישות בסופר הם בין הרכישות החיוניות ביותר, ולא קל לצמצם את העלויות, משום שמדובר במוצרים נחוצים. עם זאת, ניתן לבחור במוצרים של מותג הבית ולא במותגים הגדולים, כי בדרך כלל מדובר במחירים זולים יותר. למרות שההוזלה מתבטאת בכמה שקלים בודדים למוצר, סל הקניות כולו הופך למוזל יותר באופן משמעותי, ולכן מוטב להתייחס לכך בתשומת לב.

מבצעים – קווים לדמותם

עד כמה שנדמה לנו שמשתלם לרכוש במבצעים, לא תמיד כך הדבר. לרוב, מבצעים יגרמו לנו לרכוש יותר ממה שצריך, ואפילו לשלם סכום גבוה יותר ממה שתוכנן. כיצד ניתן לנצל מבצעים בחוכמה? לרכוש רק ה שצריך ורק אם זה באמת מוזיל עבורנו את העלות שתכננו לשלם. למשל מבצע של קנה ב400 ושלם 300, יכול להיות לא משתלם – אמנם תצאו עם יותר פריטים, אבל לא בטוח שאלה פריטים נחוצים ולא בטוח שתשלמו פחות ממה שהתכוונתם לשלם.

שלמו במזומן

כמה קל להעביר את האשראי בכל רכישה, אבל הקלות הזו היא לא בהכרח טובה לכם, ולו כי תשלום באשראי לא מאפשר לכם לעקוב אחר ההוצאות באופן נכון, ולאמוד את ההוצאות השבועיות שלכם. נסו להשתמש רק המזומן, והקציבו לעצמכם כמות מזומנים שבועית, כך תוכלו לעמוד בתקציב שלכם. רק שימו לב לחוק המזומן כן? יש גבול לכמה ניתן להשתמש במזומנים.

 

כדי להתחיל לחסוך כסף, חשוב לשנות את דפוסי הרכישה, ולאמץ כמה הרגלים חשובים וחיוניים. התחילו בקטן, ולאט לאט תראו כיצד ניתן לחסוך יותר ויותר. בהצלחה.