האלפים השוויצרים מציעים מגוון של מקומות לטיפוס הרים, צוקים וקרחונים. מסיבה זו האלפים השוויצרים מושכים אליהם מטפסים רבים לכל אורך ימות השנה וגם כאלו המעוניינים לשלב בטיול ספורט האקסטרים שלהם גם חווית גלישה וביקור בעיירות נעימות. האזור המוכר ביותר באלפים השוויצרים לטיפוס הינו צרמט, מקום זה מושך מטפסים רבים אך ישנם עוד אזורים המומלצים לביקור.

אזורי טיפוס באלפים השוויצרים

צרמט מציע מגוון רחב של אפשרויות טיפוס המתאימות גם למטפסי הרים מתחילים. מסיבה זו זכה להכרה כה גדולה. במרחק של כשלוש שעות נסיעה ברכבת מצרמט ניתן להגיע לברנסט אוברלנד המציע כמה מקומות לטיפוס לרמות שונות ומאפשר להגיע לגבהים של עד כ- 4274 מטר. אם הנכם מעוניינים בטיפוס על מפלים קפואים, ייתכן ותתעניינו בשילוב טיול טיפוס ההרים שלכם גם ביקור באדלבודן.

מה חשוב לדעת יוצאים למסע טיפוס הרים באלפים השוויצרים?

במידה והנכם חדשים בתחום טיפוס ההרים, מומלץ לבחור במסלוליים בדרגת קושי בינונית. יש לציין שגם אם הנכם מעוניינים בטיפוס על מפלים קפואים, אין צורך בניסיון מוקדם בטיפוס זה אלא מספיק להיעזר במדריכים המתאימים. כמו כן מומלץ תמיד לצאת עם קבוצה על מנת לצמצם סיכונים ולהיעזר בכל הציוד הבטיחותי הנדרש. במידה והנכם עומדים לצאת למסע טיפוס הרים באלפים השוויצרים עם קבוצה ומדריך, ייתכן ועקב מזג האוויר יהיו שינויים בתאריך. נושא זה חשוב גם כאשר הנכם יוצאים למסע ללא קבוצה מודרכת, יש להתעדכן במזג האוויר בכל עת ואפילו מומלץ להיוועץ במקצועני התחום על מנת שלא תסתכנו בהתמודדות עם מזג אוויר שאינו מתאים לטיפוס הרים.

מתי מומלץ להגיע לאלפים השוויצרים

החורף בשוויץ קר ויורדים שלגים רבים. בתקופה זו אתרי הסקי עמוסים מבקרים אך יש לציין שבדרום שוויץ מזג האוויר נעים יותר. בקיץ לעומת זאת, מזג האוויר הרבה יותר נוח אך זוהי תקופת שיא תיירות טיפוס ההרים באלפים השוויצרים. בכל אופן, מומלץ להגיע בעת שמזג האוויר מאפשר טיפוס הרים ולקחת כמה ימים אקסטרה לטיול למקרה בו מזג האוויר יאלץ אתכם לדחות במעט את הטיפוס.