השקעות נדל"ן הם חלק מהחיים שלנו. יש אנשים שעסקאות נדל"ן הם בשבילם עיסוק מרכזי, אחרים רק מחפשים כיצד להגדיל את הונם ולהרוויח סכום חודשי באופן פסיבי מידי חודש בחודשו. אם יש כאלו שמשקיעים שעסקאות נדל"ן בגבולות הארץ, הרי יש רבים אחרים שבוחרים לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל, ראו דוגמא. ויש לכך הסבר. העלויות של נכסים בארץ גבוהות מאוד ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לעשות השקעה כזו. לעומת זאת יש יעדים בחו"ל בהם מחירי הנדל"ן נמוכים יותר. כך שגם מי שיש בידו סכום כסף נמוך יותר להשקעה יוכל להצליח לרכוש נכס.

השקעות ביוון

אחת המדינות המבוקשות והפופולאריות בתחום השקעות הנדל"ן הינה יוון. יוון זו מדינה קטנה בארצות המזרח התיכון אשר מורכבת מאיים רבים. יש בה ענף תיירותי מפותח והיא חווה צמיחה כלכלית. נתונים אלו משפיעים על הכדאיות ועושים אותה למבוקשת בקרב סוחרי נדל"ן. גם העובדה שיוון קרובה יחסית לישראל מביאה לכך שמשקיעים ישראלים מעוניינים להשקיע בה ולרכוש בה נכסים.

הקורונה והשפעתה על עסקאות נדל"ן

אך הנה הופיעה לה הקורונה – נגיף מסוכן ומאיים שמתפשט ברחבי העולם בממדי מגפה, ועצר לנו את החיים השגרתיים. מדינות רבות השביתו את המשק וביצעו הגבלות משמעותיות מאוד על התושבים כדי למנוע מפגשים חברתיים שכרוכים גם בהדבקות ובהפצת הנגיף. כמובן שדבר זה משפיע מהותית על המצב הכלכלי ועל ערכי הנכסים במדינות השונות. לכן, כאשר אנחנו שוקלים השקעה ביוון עלינו להתייחס לתנודות שמתרחשות ולשינויים הדרמטיים שהשוק חווה. כי הדבר משפיע בצורה מהותית על עולם הנדל"ן ועל הכדאיות של העסקה. גם המצב הכלכלי של רבים נעשה רעוע ואיבד את יציבותו. כך שהנגיף הזה בהחלט הותיר חותם וקשה לשער מה תהיינה התוצאות שלו.