עונת החורף היא זמן מעולה להתחיל ולתכנן את חופשת הקיץ, ובייחוד אם מתכננים לטוס לחו"ל. בין אם אתם רוצים לראות נופים מרהיבים במזרח ובין אם מעניין אתכם טיול מוזיאונים באירופה – אין ספק שיש להיערך לטיול מבעוד מועד ולתכנן אותו באופן המיטבי. אבל איך עושים זאת? אספנו 5 טיפים שיעשו לכם סדר. שנתחיל?

1 – טפלו בכל הנושאים הבירוקרטיים

אין דבר יותר מאכזב מלתכנן טיול לחו"ל ולגלות שהדרכון אינו בתוקף, נכון? ובכן לשם כך כדאי להיערך היטב עם כל הנושאים הביורוקרטיים, החל מהדרכון, דרך ביטוח הנסיעות ועד לכרטיסי הטיסה. כמו כן, מוטב לברר על השכרת רכב בחו”ל מוקדם ככל האפשר, זאת כדי שתוכלו לאמוד את עלויות הטיול באופן מדויק.

2 – תכננו את מסלול הטיול

"יהיה בסדר" הוא בין המשפטים שמאפיינים ישראלים רבים, ולמרות שהמשפט טומן בחובו קונוטציה חיובית, בטיולים דווקא מוטב לתכנן ופחות לזרום – גם אם מדובר בתכנון כללי. רצוי להקדיש כמה שעות לתכנון הטיול, לחפש יעדים אטרקטיביים ומקומות ייחודיים ביעד שאליו אתם טסים, ולהבין כיצד ניתן לשלב את כל אלה במהלך החופשה. אגב, כדאי לסמן לעצמכם את המקומות שאתם בשום אופן לא רוצים לפספס, ולפיהם לארגן את המסלול.

3 – דאגו לתעסוקה לילדים

מתכננים לטוס עם הילדים? ובכן זה עשוי להיות מעט מאתגר, זאת בשל העובדה שצפויה לכם טיסה ואולי גם נסיעות בין עירוניות. מה עושים? דואגים לערכת נסיעות הכוללת חוברות צביעה, עפרונות צבעוניים, משחקי קלפים וכו'.

4 – לא חייבים לארוז ה-כ-ל

בין אם זו חופשה של שלושה ימים ובין אם זה טיול של חודש – אין צורך למלא את המזוודה עד 0 מקום. בררו אם ישנן מכבסות שכונתיות (או בבית המלון) ביעד שאליו אתם טסים, אם ישנם דברים שניתן לרכוש עם ההגעה (כמו סבונים, מוצרי היגיינה וכו'), ואם יש פריטים שניתן לוותר עליהם. אין טעם לסחוב כל כך הרבה ציוד – בין כה וכה, סביר להניח שלא תשתמשו בהכל.

5 – מילון בשפה המקומית

נכון, כיום כולם (כמעט) יודעים לדבר אנגלית, ועדיין כדאי להכיר כמה מילים בשפה המקומית, ולו כדי שתוכלו להסתדר בבית המלון, בחנויות ובאינטראקציות עם מקומיים. ברשת תוכלו למצוא מילונים בשלל שפות – אותם תצטרכו רק להדפיס ולשמור.

טיסה נעימה!