בישראל, מאוד קל לאנשים שומרי כשרות לצאת לחופשות. שכן מרבית המלונות בארץ אכן שומרים על מטבח כשר, ולכן אין שום בעיה לצאת לחופשה, בין אם זה בתל אביב, אילת, ירושלים, טבריה או בכל מקום אחר. 

בחו"ל לעומת זאת, זה יכול להיות מעט יותר בעייתי. באופן טבעי, לא כל המלונות שומרי כשרות, להיפך מרביתם לא. עם זאת, עדיין, ישראלים שמחפשים מלונות כשרים בחו"ל, ימצאו לא מעט כאלה, בוודאי בערים גדולות כמו ניו יורק, לוס אנג'לס, לונדון, פריז, ברלין, בריסל וכן במקומות אחרים, כולל במדינות שלא בהכרח היינו מצפים לכך, למשל תאילנד, שם אין קהילה יהודית, כידוע. 

מדוע אפשרי למצוא מלונות כשרים בחו"ל?

לשאלה הזו ,יש מספר תשובות,. ראשית, יש לא מעט מקומות בהם יושבת קהילה יהודית גדולה וחלק ממנה, מן הסתם, פעיל בתעשיית התיירות המקומית ומפעיל בתי מלון כשרים, בין אם זה לבני הקהילה ובין אם זה ליהודים שמגיעים למקום מכל רחבי העולם. 

שנית, אפשר למצוא הרבה מאוד ישראלים שמפעילים מלונות ברחבי העולם והם מעדיפים להציע מטבח כשר, הן מסיבות של אמונה והן מתוך כוונה למשוך אליהם ישראלים ויהודים. 

שלישית, מאחר ובעולם למדו להכיר שהתייר הישראלי נוסע הרבה, אז יש גם מלונות בבעלות אנשי עסקים לא יהודים, שעברו תהליכי הכשרה. 

חשוב להדגיש, שהיום קל יותר למצוא בתי מלון כאלה, גם בגלל שהרבה יותר קל למצוא בכלל בתי מלון ספציפיים, כאלה שמתאימים לקהל יעד כזה או אחר, וכן, יש הרבה יותר חברות שעובדות עם בתי מלון וכן עם סוכנויות נסיעות בחו"ל כמו כהנא גרופ, זה כמובן משפר את הסיכוי להביא לכך שיהיו יותר אפשרויות למצוא את מה שאנחנו מחפשים. 

לפני שאתם מזמינים בדקו את תעודת הכשרות שבה מחזיק המלון

לפני סיום צריך להדגיש, כידוע כל בית מלון מחזיק תעודת כשרות מסוימת, זה לא מבטיח בהכרח שמדובר בכשרות שמתאימה לנו. מצד שני, תמיד אפשר לברר, לבדוק, ואם זו לא תעודה שמתאימה לנו, נברר האם ניתן להביא אוכל ממקורות אחרים, כאלה שיתאימו יותר למה שאנחנו מחפשים מבחינת כשרות.