החופש הגדול מוביל לא מעט ילדים להיצמד למסכים, לצפות בטלוויזיה שעות ארוכות או לשחק במשחקי מחשב. ההיצמדות למסכים אינה בריאה, ועל כן רצוי למצוא דרכים יצירתיות על מנת לגרום לילדים להתרחק מהמסך ולעסוק בפעילויות שונות. מחפשים רעיונות? המאמר הבא נכתב בעבורכם.

פעילויות מחוץ לבית

אחת האפשרויות האידיאליות ביותר לניתוק הילדים מהמסך היא על ידי חיפוש פעילויות שונות המתקיימות באזורים מרכזיים, החל מפעילויות בדרום, דרך פעילויות לילדים בלב הגליל, ועד לפעילויות במוקדי קק"ל או שמורות טבע. נסו למצוא ברשת כמה שיותר פעילויות אטרקטיביות לילדים, כך תוכלו להגיע למוקד הפעילות ולאפשר לילדים לעסוק בפעילות מיוחדת ועל הדרך להכיר גם כמה חברים חדשים.

יצירה ביתית

דרך נהדרת לגרום לילדים להתנתק מהמסך היא באמצעות עבודות יצירה. לא רק שהילדים יהיו עסוקים ומרוכזים, ניכר כי פעילויות מסוג זה מפתחות את היכולות הקוגניטיביות והמוטוריות שלהם. רכשו מגוון חומרי יצירה שונים, ואפשרו לילדים להפליג בדמיון ולהכין שלל אלמנטים מיוחדים. כדאי להשתמש בחומרים ממוחזרים כמו קרטונים ישנים, צנצנות זכוכית, קופסאות שימורים ריקות וכו', כדי לחסוך בעלויות ולהשפיע, ולו במעט, על איכות הסביבה.

יצירה ביתית

טורניר ספורט משפחתי

מה דעתכם לצאת לטורניר ספורט משפחתי יחדיו? תוכלו לקיים את הטורניר במגרש השכונתי או בפארק הקרוב לביתכם. הביאו כמה משחקי ספורט מעניינים, כמו חבל קפיצה, כדור, קליעה לסל, באולינג וכו', וצרו מעין תחנות בהם הילדים יוכלו להתחרות זה בזה. אגב, לא רק שתרוויחו זמן ללא מסכים, אלא שתאפשרו לילדים לעסוק בפעילות גופנית חיונית.

מבשלים ביחד

אם הילדים מרגישים צורך לסייע לכם במהלך הבישול, תוכלו להפוך זאת לפעילות אמיתית. הם יוכלו לקלף, לחתוך או אפילו למיין את הירקות, כך יסייעו לכם לבשל, יפתחו תחביב חדש והכי חשוב – יהיו רחוק מהמסכים.

 

יש לא מעט דרכים יצירתיות להרחקת הילדים מהמסכים, אם זה באמצעות פעילות יצירה, בישול משותף, משחקי ספורט חווייתיים או יציאה לבילוי משפחתי מחוץ לבית. בחרו את האפשרויות האידיאליות ביותר בעבורכם, כך תוכלו להעניק לילדים חופשה נהדרת ועשירה בחוויות מהנות. בהצלחה!