מתכננים טיול ליעד מרוחק? ובכן, כל הורה יודע שנסיעות ארוכות עם הילדים עשויות להיות מעט מאתגרות. איך אפשר להתמודד עם זה? וכיצד ניתן להפיג את השעמום ולהפוך את הנסיעה לאטרקטיבית ומהנה? הנה כמה רעיונות:

פעילויות יצירה שמתאימות לנסיעות

נכון, מרבית עבודות היצירה לא יתאימו לנסיעות, ועם זאת ישנן פעילויות יצירה שבהחלט עשויות להתאים, כמו חוברות צביעה, הדבקת מדבקות, סריגה וכו'. נוסף על כך, כדאי לתכנן עצירות יזומות באזורים אסטרטגיים (כמו חניונים, פארקים לאומיים וכו), ושם לאפשר לילדים לקחת הפסקה מהנסיעה ולעסוק בפעילות יצירה מהנה וחווייתית. את חומרי היצירה ניתן להשיג דרך אתר גרפוס, בו תמצאו מגוון רחב של חומרי יצירה לילדים.

משחקים שבעל פה

בין אם מדובר במשחק כמו "חי, צומח, דומם" ובין אם זה "כן, לא, שחור, לבן", אין ספק שהמשחקים הנוסטלגיים הללו, אותם נהוג לשחק בע"פ, יהיו אידיאליים לנסיעה. המשחקים לא רק מהנים ומפיגי שעמום, הם גם מסייעים לילדים לפתח את החשיבה ואת כישורי היצירתיות שלהם, ולו בשל העובדה שהם צריכים לחשוב על פתרונות מגוונים או רעיונות יצירתיים (כמו איך לנהל שיחה מבלי לומר את המילים: כן, לא, שחור ולבן).

שרים כל הדרך אל היעד

גם אם אתם זייפנים מלידה, טוב לדעת ששירים יכולים להעביר את הנסיעה על הצד הטוב ביותר, ולא רק אם מאזינים להם – אלא גם אם שרים. ניתן להביא עמכם שירי קריוקי (מנגינה בלבד) או לחלופין ליצור רשימת השמעה מעניינת וכייפית. מלבד זאת, תוכלו לארגן מעין תחרות עם הילדים, כמו: מי מכיר את כל מילות השיר, או מי יודע מי הזמר ששר את השיר שמתנגן.

טריוויה משפחתית להיכרות מעמיקה

אם הילדים קצת יותר גדולים (החל מגילאי 7), תוכלו לערוך חידוני טריוויה במהלך הנסיעה, כשכל בן משפחה ישאל את יתר הנוסעים שאלות לגבי חייו, ומי שיענה על רוב השאלות נכונה – ינצח במשחק. כמובן שניתן לשלב פרסים במהלך הפעילות, כמו לשבת ליד החלון כל הנסיעה, לקבל קינוח כפול בארוחת הצהריים וכו'.

שתהיה לכם נסיעה טובה ומהנה!