בשנים האחרונות ישנם לא מעט ישראלים אשר מעוניינים להוציא אזרחות אירופאית בעקבות השורשים שלהם בתקופת הגלות. שינוי החוקים המשמעותיים מאפשרת קיום לאנשים רבים לקבל אזרחות אירופית ודרכונים שונים בעקבות השורשים שלהם מה שעד לפני מספר שנים לא היה אפשרי.

לכן במידה וגם אתם מעוניינים לקבל ולדעת כמה עולה אזרחות אירופית אשר תסייע לכם במגוון גדול של יתרונות כמו: לימודי אקדמיה בזול תפסיק אפשרות להגיע למדינות רבות ללא כל צורך בויזה, אפשרות לקנות בית מגורים ומדינות אירופה ועוד. אך חשוב לדעת כי לפני שאתם תקבלו את האזרחות האירופית שלכם תאלצו לעזור לא מעט שלבים בדרך.

התמודדות ארוכה עם בירוקרטיה וטפסים

בדיקת זכאות לאזרחות אירופאית תצריך מכם התמודדות עם לא מעט בירוקרטיה ומילוי הטפסים אשר יוכיחו כי אתם אכן צאצאים של האנשים שחיו באזור תקופה ממושכת. כיום אנשים רבים בארץ בוחרים להוציא דווקא דרכון פורטוגלי בשל העובדה כי דרכון זה מצריך פחות בירוקרטיה בהשוואה לכל שאר הדרכונים האירופאים האחרים.

פעמים שתאלצו לשלם על כרטיסי טיסה

כלל השלבים לבדיקת הזכאות שלכם אזרחות אירופית פעמים רבות מחייבים אתכם אף לטוס למדינה בה אתם טוענים שיש לכם שורשים מזה שנים רבות שחיו באזור תקופה ממושכת. חשוב לדעת כי כל התהליך של בדיקת זכאות לאזרחות אירופאית עלולה לקחת תקופה ארוכה של כשנה לכל הפחות מה שאומר כי עליכם לעבור דרך ארוכה מלאה בבירוקרטיה לבדיקת זכאות לקבלת אזרחות אירופאית.

תאלצו לשכור עורך דין לשירותכם

כל התהליך של בדיקת זכאות לקבלת אזרחות אירופאית יצריך מכם לא מעט זמן כפי שציינו לעיל אך גם לא מעט כסף. ישנם אנשים אשר נאלצים לשלם כ-20 אלף שקלים לכל אדם בכל התהליך הארוך של בדיקת הזכאות אשר פעמים רבות מחייב אתכם לזכור עורך דין ממולח בתחום זה. נוסף על הוצאות עורך הדין פעמים שתאלצו לקנות כרטיסי טיסה אל עבר המקום בו אתם טוענים שיש לכם שירות שורשים. לכן חשוב לדעת כי כל תהליך בדיקת זכאות לקבלת אזרחות אירופית ארוך זה לא פשוט ועליכם להתכונן הן מבחינה כלכלית והן מבחינת הזמן שתאלצו להשקיע.