מי שרוצה לצאת לחו"ל ולבקר בארצות הברית חייב להתארגן מראש ולהנפיק ויזה לארצות הברית. כיוון שהכניסה לארצות הברית מחייבת הצגת ויזה יש להנפיק את הויזה לפני שמתכננים את הנסיעה לארצות הברית. חשוב להבין כי ארצות הברית חוששת מכניסה של גורמים בלתי רצויים לגבולותיה. כמו כן ארצות הברית אינה מעוניינת שמהגרים יסתפחו אליה ויישארו לגור בה באופן בלתי חוקי. מסיבה זו היא מנהלת את הנפקת הוויזות באופן מחמיר למדי, מה שלא מאפשר לכל אחד שחפץ בכך להיכנס לגבולות.

האם זה קל?

בקשת ויזה לארה"ב הוא תהליך מסוים שיש לעבור אותו. הוא מתחיל במילוי שאלון מקוון וארוך שכתוב כולו בשפה האנגלית. גם המענה על השאלון חייב להיות באנגלית. המענה על השאלון מחייב סבלנות רבה ודיוק בפרטים וניתן לחלק אותו למספר שלבים. חשוב לדייק במתן התשובות ולהתייחס בכובד ראש למשימה זו. לאחר מילוי השאלון יש לשלם אגרה עבור הבקשה, מדובר על תשלום עבור הטיפול בבקשה, וזה אומר שגם אם הבקשה לא תאושר לא תקבלו חזרה את הכסף שלכם. לאחר התשלום ניתן לקבוע מועד לראיון אישי בשגרירות בתל אביב או בירושלים.

ביורוקרטיה במיטבה

מי שנכנס לעובי הקורה יכול להעיד כי מדובר על תהליך מורכב שגובה זמן וסבלנות רבה. התהליך עשוי להתמשך על פני תקופה ארוכה למדי, והיא עלולה להציב אתכם מול אי וודאות באשר לקבלת הוויזה. אכן, ארצות הברית מקשה על הכניסה אליה. אבל מי אמר שהכול חייב להיות קשה כל כך? יש דרך להקל על התהליך ולעבור אותו בצרוה קלה יותר. כיצד? אמצעות חברה מקצועית שמלווה ישראלים במהלך הוצאת הויזה האמריקאית שלהם. חברה כזו תהיה לצדכם לכל אורך תהליך הגשת הבקשה ועד לרגע בו תקבלו לידיכם את הוויזה.

שירות מקצועי וממוקד מטרה

מובן לכל בר דעת כי שירות כזה יהיה כרוך בתשלום משמעותי. אבל מי שהתנסה בתהליך בכוחות עצמו וגילה כי מדובר על שלבים מתישים ועל התעסקות עם דברים שלא מכירים כלל, יודע כי לעיתים שווה לשלם על שירות ולעבור את התהליך במהירות וביעילות.

קראו גם על FBAR באתר אמריקן דוקס.