בורג' ח'ליפה, הבניין הגבוה בעולם, הוא גורד שחקים הממוקם בדובאי, איחוד האמירויות הערביות. יש לו ארכיטקטורה מרהיבה וגובה כולל של 828 מטר. עיצוב המגדל נוצר בהשראת ציורו המפורסם של הוקוסאי "הגל הגדול" (1830). 

ארבעה חלקים מדהימים ביופיים

המגדל בורג' חליפה מורכב מארבעה חלקים שלכל אחד מהם צורה שונה: צורה קעורה בבסיס, חלק עליון בצורת אליפסה וחתך עגול בחלק העליון. הבורג' ח'ליפה נמצא בבעלות דובאי הולדינג. יש לו ארבע מעליות צבעוניות בפנים; תא אחד ירוק, אחד אדום, אחד צהוב ואחד כחול. יש לו לא פחות מ-240 מעליות הנעות מקומת הקרקע למפלס העליון. 

ברוכים הבאים למרפסת

מרפסת התצפית של מגדל בורג' ח'ליפה בדובאי היא מקום ייחודי עבור כל אחד שרוצה לחוות את גורד השחקים הגבוה בעולם. נוף בסגנון פנורמי עוצר נשימה של 360 מעלות. הכל נראה ממרפסת התצפית הזו, שבה אתה באמת יכול להביט למטה על הקרקע כדי לראות מה קורה סביב. 

שעות הפתיחה של הבורג' ח'ליפה עשויים להשתנות מעת לעת. על פי האתר הרשמי שבדקנו,  שעות הפתיחה של בורג' ח'ליפה הן 10:00 עד 21:00. אולם מומלץ לבדוק לפני שמגיעים שאין שינויי.  בשעות הבוקר או הערב, עשויה להיות בעיה להזמין כרטיס, לכן, נסו להזמין את הכרטיס מבעוד מועד. 

 לסיכום, בורג' ח'ליפה ממוקם במגדלי האמירויות, מעל בור דובאי והוא אתר חובה שאסור לפספס. המגדל הוא אחד הבניינים הגבוהים ביותר בדובאי, וכולם רוצים לבקר בו. זה אומר שתצטרך להמתין בתור לפחות 30 דקות. יחד עם זאת, זה שווה את החוויה! המגדל נבנה במטרה לספק לאנשים חוויה בלתי נשכחת. מגדל נוסף בשם Taipei 101 עומד על 828 מטרים, אך זה לא מפחית את החוויה.